Zlín se stane kulisou pro nový český film Intimity

zpět

Zlín se stane kulisou pro nový český film Intimity

Nový celovečerní film od tvůrců Tajemství staré bambitky se začne natáčet tento týden ve Zlíně. Tentokrát nepůjde o pohádkový příběh, ale o film pro dospělé s příznačným názvem Intimity.

"Rádi bychom prostřednictvím filmu Zlín zviditelnili. Je to takový pokus o resuscitaci filmu v kdysi filmovém Zlíně," uvedl autor scénáře, zlínský rodák, Evžen Gogela. "Jsem patriot. Navíc ze Zlína pochází i kameraman Tomáš Kresta a grafik-designér Roman Werner," dodal Gogela. Město Zlín se stalo partnerem filmu a menší roli v něm bude mít i primátor Miroslav Adámek. "Jsme rádi, že se Zlín stává znovu cílem filmařů. Navíc tvůrci filmu jsou zárukou kvality," uvedl náměstek primátora Miroslav Kašný.
Filmový štáb zahájí natáčení ve Zlíně v pátek 11. října v 16.00 hodin v budově Centroprojektu, večer se pak filmaři přesunou na pětadvacetimetrový bazén v městských lázních. V sobotu 12. října bude od 9.00 do 17.00 probíhat natáčení v klubu Golem, kde by měl filmový kompars vytvořit pravou rockovou atmosféru. Další den, v neděli 13. října, přijdou na řadu exteriéry v okolí Zlína. "Dlouho jsme hledali nejlepší výhled na město a nakonec jsme ho našli na kopci v Příluku," uvedl Evžen Gogela. Natáčet se bude například i na Letné a filmaři zajedou i na valašské kotáry do Slušovic. Samotné centrum města, náměstí Míru, obsadí autoři a protagonisté filmu v pondělí 14. října v 9.00 hodin. Začnou u kašny naproti zlínské radnici a později se přesunou do parku u knihovny.
Režie filmu Intimity se ujal Ivo Macharáček, který je spolu s Evženem Gogelou podepsaný i pod úspěšnou pohádkou Tajemství staré bambitky (na ČT ji viděly dva miliony diváků) a sitkomem Helena (jeden milion diváků na TV Nova). Film Intimity má skvělé herecké obsazení: Zlata Adamovská, Petr Štěpánek, Ondřej Vetchý, Tomáš Klus, Jitka Ježková, Martin Stránský, Kristýna Leichtová, Jaroslav Plesl, Petra Hřebíčková a další.
Intimity je celovečerní nezávislý film, který se skládá ze sedmi fragmentů milostných příběhů vzájemně propojených v čase. Intimity divákům ukáže sedm pohledů na lásku v jejich různých stádiích, od teenagerské až po seniorskou a to v reálném nadnárodním světě.
 

zpět