MF Dnes - Milan Libiger

Památník Tomáše Bati s letadlem, v němž se zakladatel obuvnických závodů v roce 1932 zabil, je chloubou Zlína. Předloni se vrátil do původní, krystalicky čisté podoby, jakou mu vtiskl architekt František Lydie Gahura. Teď město řeší využití jeho horního patra, zatím prázdného.

 

Milan Libiger - MF Dnes

Investice za více než 230 milionů korun plánují na letošní rok ve Zlíně. Nejvíce peněz chce město dát do zoo, začne také s opravou tržiště Pod Kaštany, dokončí cyklostezku u Dřevnice.

 

Petr Skácel - MF Dnes

Obyvatelé krajského města mohou v rámci projektu Tvoříme Zlín vybrat, co se má změnit či opravit. Radnice na to uvolní pět milionů korun. Hlasování začne příští týden a potrvá do prosince.

 

Jana Fuksová - MF Dnes

Obrovský bronzový model města s miniaturami typických zlínských budov je jednou z dominantních novinek v podobě Baťova mrakodrapu. Objemná atrakce je umístěná na terase 21. budovy továrního areálu. Celkem prošlo sídlo kraje úpravami za 84 milionů korun.

 

MF - MIlan Libiger

Obchodní dům ve Zlíně, který vznikl za baťovské éry, má za sebou rozsáhlou rekonstrukci. Zatím jsou přístupná první dvě patra s obchody a kavárnami.

 

Anketa

Jak se Vám líbí nově zrekonstruvaný podchod na nám. Práce?:

Chystá se

Místní část Chlum - jedna z nejmenších místních části je Chlum patřící k nedaleké Lhotce. Chlum je oblíbené místo procházek a cyklistů a sídlí zde legendární hospoda Na Chlumu. V oblasti jižniho Chlumu se nachází Ekosídliště Jižní Chlum. V poslední...
Ekosídliště Jižní Chlum  2000-doposud- jeden z pilotních projektů ekologického zeleného bydlení v ČR. Zlín se v historii vždy rád chlubil svými prvenstvími v mnoha oblastech. Není proto překvapením, že i jeden z prvních progresivních projektů...
Vila Václava Špidly - zednického mistra a stavitele ve zlínském regionu.
Velkorysá vila postavená na kraji Kostelce v polovině 30. let nedaleko sirných lázní.  Vila je dnes prázdná, nicméně zachovalá v původním stavu.
V devadesátých letech se sportovní centra postupně přesunula do volných prostor na Vršavě podél výpadovky na Kostelec. Kromě fotbalového centra bylo zde rovněž vystavěno tenisové centrum s dvorci i krytou halou dle návrhu M.Kužely. Dnes je hala již...