Návštěvní kniha

Komentáře

Zdravím Vás.
Nevím, čím byl p. architekt Semela, který je označovaný za autora "nového" vzhledu sýpky na T.Bati ve Zlíně ve skutečnosti ovlivněn(tady připouštím, že ne vždy je autor opravdu "svobodný"), ale výsledek je domnívám se ukrutně nedomrlý. Aplikace jakési chudobné diagonály z nadstřešení rampy do "klikatky" přes roh, v jakémsi nepatřičném prvku vykrojení, nerespektování původního urbanistického vzhledu založeném na výrazných horizontálách a vertikálách... že to vypadá jako jakási valašská infekce, promiňte, ale opravdu je to Vaše práce? ...budiž malouilinké horizontální světlíky rozbíjející tu obrovskou čelní plochu...to nesneslo více odvahy narvat tam větší hmoty a třebas schodovitě více rozbít? ...ten nedostatek odvahy musel vyústit v tu lacinou odpornost "přes roh"?Promiňte, ale rekonstrukce toho objektu byla hodna většího zaujetí aodvahy, než toto nehezké, nedochůdné fuj...nějak se vytrácí genius loci z města, díky průměrnosti...a budou se na to koukat dalších x-let všichni... je to smutné.
MR

...tož...i já musím připustit, že když jsem viděl jeho návrh poprvé, byl jsem také dost poplašen (a jistě nejen já)..obzvláště když byl uveřejněn i konkurenční návrh architekta Martínka (který se mi mnohem více pozdával)ale nezvítězil...nicméně postupem času a každodením sledováním postupující rekonstrukce jsem i tomuto navrhu nějak přišel na chuť...stavební firma myslím odvedla skvělou práci...a já nakonec musím osobně říct, že se mi tato rekonstrukce nakonec i zalíbila...zejména v kontextu bezskrupulózní a nemilosrdné devastace továrních budov jedné nejmenované významné investorské firmy v areálu Baťovy továrny...bývalé Silo nakonec našlo nové využití, nebylo zbouráno... k nové podobě mám také výhrady...ale nakonec jsem docela rád...ale je mi jasné, že všichni asi nebudou spokojeni (-:

Dobrý den,
nevíte náhodou někdo, co se chystá za stavbu vedle prodejny Mercedes ze Zlína směr Otrokovice? Už mají hotové základy a teď tam stojí u cesty jeřáb.

Díky!

Jak jsme správně předpokládali, na místě bývalého zahradnictví vyroste nové funkcionalistické prodejní a servisní centrum Samohýlova impéria..(-:
http://www.navlacil.cz/aktuality/aktualita/stavba-autosalonu-hyundai-kom...

zatím nevím přesně...ale myslím, že se se rozšiřuje automobilové impérium (-:

:)

Každopádně do připravovaných staveb bych doplnil muzeum veteránů - viz. https://www.facebook.com/muzeumveteranu?fref=ts Start rekonstrukce je údajně plánován na 4/2014

jen co se začne tak to tam bude...zatím jsem to dával jen sem na facebook..(-: https://www.facebook.com/architekturazlina

... konečně se ledy hnuly i v bývalé malenovické koželužně...vznikne (snad) nový bytový komplex...(-:

Dobrý den,
nedisponuje někdo aktualizovanými informacemi o výstavbě Vzdělávacího komplexu UTB na Štefánikově ulici? Původně měla výstavba začít již v minulém roce.

Dále by mě zajímalo zdali je projekt rekonstrukce Prioru úplně mrtvý nebo je zde nějaký vývoj?

Děkuji!

Martin

..osobně nemám vůbec nic konkrétně potvrzeného, tak snad jen obecně bych řekl, že...projekt přestavby Obchodního domu bude asi momentálně zaparkovaný a čeká na lepší časy...ohledně projektu UTB na Vzdělávací komplex UTB na Školní/Štefánikově, nevidím důvod proč by se neměl nakonec realizovat...mv

Oba projekty nejspíše nakonec vzniknou. S tím s Vámi naprosto souhlasím. Jen mě zajímalo, jestli někdo nezná detailnější vývoj situace. Co se týče komplexu, narazil jsem na zápis ze zasedání Akademického senátu ze 7.1.2014, ze kterého vyplývá, že stavba byla schválena Ministerstvem financí. Podle slov AI designu je příprava dokončena, tedy čekal bych, že v nejbližší době by mělo dojít k vypsání výběrového řízení. Už se nemůžu dočkat, až se začne stavět! :) Pokud by mezitím vyšel i Prior, bylo by centrum Zlína neuvěřitelně zmodernizvané (podchod, Prospekt, park, Kongresové centrum, Vzdělávací komplex...)

Ano, i přes určitou dnešní hodnotovou apatii a sklony veřejnosti vše spíše negativizovat, taky myslím, že se od dob "černě kouřícího komína a všudypřítomné šedi" toho udělalo a postavilo opravdu mnoho. Na různé projekty a stavby můžeme mít různé názory (zaplaťpánbůh), ale celkově to vidím velmi optimisticky a jsem spokojen. Kdo by ještě před pár lety například doufal, že tovární areál se podaří do značné míry začlenit jako součást města - vytvořit jakési nové fungující centrum. Opraven bude park, prospekt TGM i podchod. Vznikly a vznikají nové budovy UTB. Další projekty čekají. Myslím, že můžeme být na naše město docela hrdí. (-: mv

Dobrý den,
dají se někde sehnat další detaily (mimo 4 vizualizace) přestavby sila v Prštném firmou NWT?
Děkuji za info, J. Tkadlčík

Dobrý den, byl jsem v kontatku s panem architektem Martínkem a přestavba se bude realizovat podle jiiného návrhu. Velká škoda!

tak doufejme, že i tak to bude vypadat rozumně..)-:

už jsem něco našel...no řeknu Vám kdyby to takhle vypadalo, tak myslím nemůžeme říct ani popel https://www.facebook.com/media/set/?set=a.437602699658181.1073741825.317... Snad by to i ostatní developeři v areálu mohli takto dělat..(-: m.v.

No, já také našel jen to, co uvádíte Vy. Ještě jsem někde zahlédl v tisku krátký článek, ale než jsem ho stihnul přečíst, tiskovina zmizela neznámo kam. :-(
Souhlasím, že, pokud bude výsledek stejný jako je plánovaný, bude to ku prospěchu věci.

Chtěl bych upřesnit že autorem přestavby není pan architekt Martínek ale architekt Semela z Cenroprojektu.

tak to tedy opravdu nevím...jelikož jsem původně z Podhoří a chodím kolem velmi často,tak pozoruji stavební ruch....nicméně doufám, že to bude rekonstrukce zdařilá....mv (-:..PS.zajímaly by mě ty vizualizace, je na ně odkaz? zatím zbourali staré budovy jatek (ještě sem to stačil vyfotit)

Řada otazníků zatím stále visí nad osudem chátrající bývalé Hřebíčkovy továrny ve Zlíně­ Malenovicích. Jaký je současný stav této chátrající továrny ve Zlíně?

ano ta bývalá koželužna....tak ta stále chátrá bohužel. Kromě jedné budovy, která byla přestavěna na obchodní centrum. Dlouhá léta nevyjasněné majetkové vztahy..

Dobrý den, nestává se mi často, že by mě nějaký web vyloženě okouzlil, ale tohle je skvost! Díky za něj a přeji chuť do rozšiřování (a snad i prohlubování). P. Jurák.

Díky za pochvalu...rozšiřovat a prohlubovat a vylepšovat se bude...jen víc času by to chtělo...(-: mv

Dobrý den,
nemáte někdo informace o finální podobě Centra Polymerních Systémů a termínu zahájení stavby? Mluvilo se o podzimu a teď se dívám, že bylo znovu vyhlášeno výběrové řízení na dodavatele... Neví někdo, proč se tak stalo?

Díky,
Martin

Dobrý den, nebydlíte někdo na Letné? Měla bych pár dotazů ( dělám na diplomce týkající se této čtvrti). Zajímají mne původní stavy i současné stavy dvojdomků, jednodomků i čtvrtdomků. Kdybyste měli někdo čas mi poskytnout jakékoliv informace, nakreslené plánky, cokoliv, budu velmi ráda a odkáži se na Vás ve své práci. Děkuji Linda K.
mail : batovskedomky@seznam.cz

to je dosti obecná otázka Lindo (-:....jak k původnímu vzhledu staveb tak k současnému stavu objektů je jistě spousta informací i fotografií z různých zdrojů..zaleží co konkrétně Vás zajímá...mv

Tak konkrétněji - potřebovala bych mít přehled hlavně o typech, kterých je na Letné nejvíce. Z režného zdiva a jak jsem psala, ať už jednodomky, půldomky, čtvrtdomky... Momentálně by mi pomohly nejvíce půldomky. Mám 2 původní stavy a 2 současné ( s nějakou proměnou uvnitř, či s přístavbou s garáží), vím o současných povedených rekonstrukcích. Ale kde sehnat informace, kolik původních typů je a čím se uvnitř liší, to je těžké. Ta samotná práce jinak bude o navrhování, jak s tím vším třeba dál. Ale k tomu je třeba shromáždit podklady. Plánky klidně ve 100, nic podrobného to být nutně nemusí. Spíš dispozičně. Kdyby bylo něco speciálního ke konstrukci, tak se nebráním. Ale o tom už přehled zhruba mám. Děkuji

nevím, jestli Vám pomůžu přímo těmi technickými věcmi jako jsou plánky a dispozice (i když i k těm je například v prvním díle Zlínské architektury od Pavla Nováka poměrně dost materiálu).
Jinak samozřejmě Letná jako vůbec první z dělnických kolonií má asi nejsvéráznější podobu a naleznete zde typy domků od nejstarších typů na Kotěrově ulici a U Stadionu, přes pozdější typy dvoudomků až po novodobé zdařilé projekty. Přímo na těchto stránkách se můžete poměrně detailně seznámit s jednotlivými typy domků (omítaných čtvrtdomků, přes pozdější z režného zdiva, zahušťovací půldomky vyplňující volné prostory, naleznete zde i spoustu individuálně řešených domků i vil až po novodobou výstavbu pietně navazující na tradice.) Co do typů domků existujících jsou zde jednotlivé typy vyobrazeny celkem beze zbytku). Plný výčet typů není možné zjistit, neboť u fy Bata postupovala výstavba velmi rapidně, často již bez účasti architektů. mv

Děkuji za odpověď. To, co šlo zjistit kolem všeobecně známých typů, o tom už vím dost. Právě proto jsem psala bokem, kdyby někdo věděl více detailněji o jednom typu myšleno např. dvojdomek ( v rámci nich je také vícero možností dispozic). To je vše :-) Jinak máte velmi podařené stránky, jestli se mi potvrdí ty typy, co jsem vykoumala, mohu Vám je sem poskytnout. LK

přesně tak, i v rámci například půldomků je několik dispozičních typů. Jak se Vám to povede v rámci práce víc setřídit, budu rád pokud se budete ochotná o poznatky podělit, popřípadě přidat odkaz na Vaši práci. Hodně zdar! mv