Budova bývalého soudu půjde k zemi

zpět

Budova bývalého soudu půjde k zemi

Budova bývalého okresního soudu v centru Zlína bude odstraněna. Radnice, která je majitelem objektu i přilehlých pozemků, už začala připravovat demoliční výměr.

Odstranění zchátralé budovy zvýší podle městských radních atraktivitu samotných pozemků, na kterých budova bývalého soudu zatím stojí. "Žádný z dosavadních zájemců neplánoval, že by tento objekt zrekonstruoval. Všichni počítali s jeho demolicí. Je tedy zřejmé, že potencionální investoři mají zájem pouze o pozemky. Pokud jim vyřídíme demoliční výměr na budovu, atraktivita pozemku se ještě zvýší," vysvětlil rozhodnutí města náměstek primátora Aleš Dufek, do jehož kompetencí patří majetek města. Zpracování projektu bouracích prací vyjde radnici na částku do 100 tisíc korun. Jakmile bude demoliční výměr vyřízen, budou pozemky s bývalým okresním soudem znovu nabídnuty k prodeji. "Počítáme s tím, že samotnou demolici objektu provede až nový majitel. My mu pomůžeme s vyřízením potřebných povolení," upřesnil Aleš Dufek.

Radnice se snaží prodat pozemky pod bývalým okresním soudem opakovaně, dosud zvažované nabídky dosahovaly výše od 11 do 15 milionů korun. Město si tohoto majetku cení více, protože jde o lukrativní místo v samotné blízkosti centrálního náměstí Míru. Přestože je budova bývalého okresního soudu již dlouhé roky zavřená a je ve špatném technickém stavu, své okolí neohrožuje. "Zastavili jsme zatékání do budovy, které ničilo některé stropy a zdi, zabezpečili jsme ji také proti vniknutí nežádoucích osob. Celkem tato opatření stála přibližně čtvrt milionu korun," řekl Jiří Jelínek, vedoucí odboru vnitřní správy magistrátu. Majitelem budovy i pozemků se radnice stala ve druhé polovině roku 2011, kdy se ukázalo, že má na tento majetek nárok a to podle zákona z roku 1991. K prodeji je nabízí proto, že pro ně nemá smysluplné využití.

Související stránky: 

zpět